Województwo łódzkie być może nie należy do regionów turystycznych, ale mieszkańcy nie mają tu na co narzekać. Niski poziom bezrobocia, świetnie rozwinięte rolnictwo i przemysł, a także bogata oferta kulturalna ściągają do Łodzi i innych miejscowości województwa łódzkiego coraz więcej osób szukających ciszy i spokoju z perspektywą braku problemów ze znalezieniem zatrudnienia.
Województwo łódzkie jest kojarzone głównie z wysoko rozwiniętym przemysłem włókienniczym, jednak w rzeczywistości prężnie działają tu również jego inne gałęzie, jak choćby te związane z gospodarką leśną. Fakt ten wpływa na dość dużą liczbę miejsc pracy dla specjalistów, a tym samym na napływ mieszkańców w poszukiwaniu zatrudnienia. Ci z kolei nakręcają rynek nowych nieruchomości na sprzedaż w województwie łódzkim, sprowadzając na ten obszar coraz więcej deweloperów.
Nowe inwestycje deweloperskie koncentrują się głównie na Łodzi, która jest ważnym ośrodkiem kulturalnym, przemysłowym i akademickim. Można jednak zauważyć, że i w innych częściach województwa rynek nieruchomości rozwija się bardzo dobrze. Trend ten jest szczególnie widoczny w okolicach Konstantynowa Łódzkiego, Tomaszowa Mazowieckiego, jak również Skierniewic.
W 20223 roku na tym terenie można spotkać wielu deweloperów. Trzech z nich zdecydowało się związać z tym obszarem nieco silniej niż konkurencja, rozpoczynając jednocześnie kilka różnych inwestycji deweloperskich w województwie łódzkim. Są to Varitex, BRZESKI HOLDING i Samson-Dom. Pojedyncze projekty realizują natomiast m.in. następujący inwestorzy: Belgijska Aleja, Polskie Domy Drewniane, DPM INVEST, Futurum INWEST, Płochocki Developer, Premium Development, UPP Group, H3 Development, Golden House Development, Kanika Development i Prywatna Korporacja Mieszkaniowa.
Mieszkańcy Łodzi – aktualni i przyszli – mogą liczyć na najwięcej zmian w obecnej zabudowie miasta. Nowe inwestycje deweloperskie w Łodzi powstaną niemal we wszystkich jej dzielnicach, czyli w Widzewie (np. Jugosłowiańska Park, Villa Stoki), Bałuty (np. Osiedle na Szóstkę, Łagiewnicka Park), Polesie (np. Złoty Dąb, Nowe domy na Złotnie), Górna (np. Osiedle Bieszczadzka, Zastawna).
Jak już wspomnieliśmy, deweloperzy zaczęli interesować się także mniejszym miastami. W związku z tym nowe domy na sprzedaż powstaną m.in. w Konstantynowie Łódzkim (Srebrna Ostoja), Skierniewicach (Osiedle Waryńskiego 33) czy Tomaszowie Mazowieckim (Domy Dąbrowa).
Łódź nigdy nie zajmowała podium w rankingu najdroższych miast w Polsce. Rynek nieruchomości w tym mieście nie zmieni się pod tym względem w 2023 roku. Koszt zakupu nieruchomości może być różny w zależności od położenia względem centrum miasta oraz standardu wykończenia budynku. Za nowe domy na sprzedaż w województwie łódzkim przyjdzie jednak zapłacić średnio 5 780 zł/m2.