Na pierwszy rzut oka Toruń jawi się jako miasto stojące piernikami i spuścizną Mikołaja Kopernika. W praktyce jest to jednak historyczne miejsce, które w ostatnich latach przeszło ogromną rewitalizację, by przyciągnąć młodszych mieszkańców i zróżnicować przekrój demograficzny społeczeństwa. Poznaj atuty dzisiejszego Torunia i sprawdź, w jakich nowych inwestycjach w tym mieście warto zamieszkać.
Pomimo ciągle rozwijającej się zabudowy jedno- i wielorodzinnej, Toruń wciąż pozostaje zielonym, kameralnym miastem. Życie w nim upływa spokojnie, a powietrze jest znacznie czystsze niż w gęściej zaludnionych obszarach Polski. Mieszkańcy cenią swoje miejsce zamieszkania ze względu na to, że czują się w nim bezpiecznie, a do tego mają dostęp do szerokiej oferty kulturalnej. Poza słynnym Planetarium do wglądu mieszkańców (i turystów) jest wiele budynków o historycznym znaczeniu.
Rozwój Torunia dotyczy nie tylko rynku deweloperskiego, ale także przemysłowego. W tym zakresie szczególnie istotne są działania w ramach Toruńskiego Parku Technologicznego i Podstrefy Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nakręcająca się gospodarka skutkuje otwieraniem nowych miejsc pracy i poprawą jakości życia torunian.
Tak jak w przypadku każdego większego miasta w Polsce, tak i Toruń wyróżnia się piękną, historyczną zabudową w centralnej części. O ile znajdzie się pomiędzy nią miejsce na pojedyncze inwestycje mieszkaniowe, o tyle nowe domy na sprzedaż w Toruniu powstają obecnie wyłącznie na obrzeżach miasta, a najczęściej poza jego granicami administracyjnymi. Toruńska komunikacja miejska i podmiejska ma się bardzo dobrze, a i samochodem można szybko dojechać do centrum bez większych problemów. Ucieczka na wieś pozwala jednak zbiec od zgiełku typowego dla takich aglomeracji, a także tłumu generowanego przez turystów.
Boom na inwestycje deweloperskie w Toruniu dopiero się rozpoczyna. Za jego pionierów można uznać dwóch deweloperów – Rers i Revbud – którzy aktywnie działają na ich terenie. Okolica na pewno wykazuje jednak duży potencjał, zwłaszcza w zakresie zabudowy szeregowej i bliźniaczej, która cieszy się dużym powodzeniem wśród młodych rodzin z dziećmi z modelu 2+1 i 2+2.
Jeśli interesuje Cię nowy dom na sprzedaż w Toruniu, na pewno ucieszy Cię to, że dostępne są wolne domy w 3 zrealizowanych projektach deweloperskich. Oznacza to możliwość szybkiego dopełnienia formalności i przystąpienia do urządzania lokum zgodnie z własnym pomysłem. Takich nieruchomości szukaj na następujących osiedlach: Osada Górsk, Osada Górsk etap II (zabudowa szeregowa) i Zielona Dolina (domy wolnostojące).
Przyglądając się cenom nowych domów na sprzedaż w Toruniu, trzeba przyznać, że nie należy on ani o najtańszych, ani do najdroższych miast w Polsce. Średnie kwoty na tym obszarze oscylują wokół 8 734 zł/m². Może to być efektem turystycznego charakteru miasta, który nakręca rynek nieruchomości pod wynajem krótkoterminowy. Te jednak znajdują się raczej w pobliżu historycznego centrum. Nowa zabudowa jedno- i wielorodzinna jest od niej natomiast znacznie oddalona.