Wrocławskie Krzyki są znane jako zielona, prorodzinna okolica, która szczyci się rozbudowaną siatką komunikacji miejskiej oraz infrastrukturą zorientowaną na potrzeby mieszkańców. To właśnie w tej części miasta znajdziesz symbol miasta – wznoszący się na 212 metrów Sky Tower. Okolica obfituje też w inne atrakcje dla turystów i mieszkańców, m.in. oddane do użytku w 2017 roku centrum handlowo-rozrywkowo-biurowe Wroclavia czy Aquapark zlokalizowany przy ulicy Borowskiej.
Krzyki to trzecia co do wielkości dzielnica Wrocławia. Mimo to cechuje się bardzo wysokim wskaźnikiem gęstości zaludnienia – a kolejnych chętnych do zamieszkania na tym obszarze nie brakuje. Fenomen tej okolicy polega przede wszystkim na rozsądnie zaplanowanej zabudowie, która jest podzielona ogólnodostępnymi terenami zielonymi. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że to najlepiej skomunikowana z centrum miasta część Wrocławia, co ułatwia codzienny dojazd do pracy czy zlokalizowanych przy Rynku uczelni. Deweloperzy reagują na popyt na rynku – stąd też wiele nowych inwestycji deweloperskich na Krzykach.
Wrocławska zabudowa cechuje się dość dużym zróżnicowaniem, a w dzielnicy Krzyki jest ono szczególnie widoczne. Nowoczesne apartamentowce sąsiadują z blokami z wielkiej płyty i osiedlami domów jednorodzinnych – starych i nowych. Te ostatnie pojawiają się najczęściej w okolicach, takich jak Oporów, Ołtaszyn i Jagodno, czyli na osiedlach na granicy miasta.
Patrząc na rozkład nowych inwestycji deweloperskich we Wrocławiu, Krzyki zdają się najczęściej wybierane przez inwestorów. Jest to wynikiem sporej liczby wolnych działek inwestycyjnych, zwłaszcza na osiedlach ościennych, takich jak Wojszyce czy Jagodno.
Liczba deweloperów decydujących się na inwestowanie w tę część miasta wciąż rośnie. W 2023 roku do grupy tej należą: TEMAR Deweloper, SolidEstate, Budus-Developer, Triada Dom, Altinn Inwestycje, Mesta Development, BNM Development, Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane, Grupa Park, Grupa ROBYG, Wrocław Investment i Sanbet Development. Dla większości z nich nie są to pierwsze budowy na terenie miasta, co daje zainteresowanym możliwość zobaczenia na żywo już zrealizowanych projektów przed podjęciem decyzji.
Aż 6 osiedli nowych domów na Krzykach powstaje w ścisłych granicach administracyjnych tej dzielnicy. Mowa tu o następujących projektach: Kupiecka 8, Dożynkowa 43, Park Wojszyce, Gerberowa i Robyg Jagodno. Nieco poza tą linią na mapie powstaje jednak kilka innych osiedli godnych rozważenia jako miejsce do zamieszkania dla rodziny – chociażby Domy-Wysoka, SK Park w Świętej Katarzynie czy Bielany House w Bielanach Wrocławskich.
Za nowy dom na sprzedaż na Krzykach trzeba zapłacić średnio 10 500 zł/m². Warto jednak mieć na uwadze, że jest to okolica o dużym zróżnicowaniu cenowym, zatem można spotkać się także ze sporo niższymi kwotami. Chcąc zapłacić mniej, warto rozważyć także inwestycje deweloperskie tuż za Krzykami i granicą administracyjną miasta. Popularnością cieszą się ostatnio chociażby Wysoka czy Ślęza, a także cechujące się bogatą infrastrukturą handlowo-przemysłową Bielany Wrocławskie.