Opole to miasto kojarzone nie tylko z najbardziej znanym festiwalem muzyki polskiej, ale też wysokim poziomem zadowolenia mieszkańców. Duża liczba zieleni, przejrzysty układ infrastruktury i położenie w pobliżu najważniejszych szlaków komunikacyjnych w Polsce nadaje temu stosunkowo niewielkiemu miastu bardzo istotny charakter. Zobacz, jak wygląda rynek pierwotny w Opolu i czy znajdziesz na nim coś dla siebie.
Opole to miasto o bogatej historii, którą można w nim podziwiać i dziś. Zabytkowa zabudowa jest utrzymana w doskonałym stanie i idealnie komponuje się z nowoczesnymi budynkami, dodając miejskiej architekturze spójności. O popularności tego miasta wśród mieszkańców województwa opolskiego przesądza także niezwykle bogata oferta kulturalna i edukacyjna, jak również wysoki poziom bezpieczeństwa, jaki deklarują mieszkańcy.
Jak przekłada się to na sprzedaż nieruchomości? Wystarczy tylko spojrzeć na obecny wygląd rynku pierwotnego. Mieszkania w Opolu wyprzedają się w błyskawicznym tempie, a oferty deweloperów nie zaspokajają ogromnego popytu na takie nieruchomości. Można więc przypuszczać, że w niedługim czasie do miasta przyjadą kolejni inwestorzy, którzy przyczynią się do jego modernizacji i zaspokojenia potrzeb mieszkańców.
Choć Opole to wysoce rozwinięte, nowoczesne miasto, to nie brakuje w nim również obszarów przywodzących na myśl raczej tereny wiejskie – z dużą ilością zieleni. Deweloperzy chętnie działają na obu, kierując oferty do różnych typów mieszkańców. Nowe mieszkania na sprzedaż na opolskim Śródmieściu wybierają osoby, którym zależy na łatwym dojeździe do pracy i uczestnictwie w bogatym życiu kulturowym. Tę część miasta, w której przepływająca Odra sąsiaduje z licznymi kąpieliskami i zbiornikami wodnymi o innym przeznaczeniu, wybierają raczej rodziny z dziećmi ceniące sobie spokój i dużą ilość zieleni dookoła.
Obecnie wszystkie nowe inwestycje mieszkaniowe znalazły już swoich nabywców. Miasto czeka zatem na nowych inwestorów, którzy zdecydują się na rozpoczęcie prac na tym terenie – ku uciesze mieszkańców, którzy z pewnością będą zainteresowani rozwojem lokalnego rynku pierwotnego. W ostatnich latach na inwestowanie w Opolu decydowały się zarówno miejscowe firmy (np. WMG Opole czy Firma Budowlana "Urbacka"), jak i marki znane w całym kraju – np. MPM Development.
Pomimo tak wielu atutów, Opole nie należy do grona najdroższych miast w Polsce. Z tego powodu chętnie ściągają do niego nowi mieszkańcy, skuszeni nie tylko tanimi nieruchomościami, ale też przyjazną i bezpieczną atmosferą. W ostatnich latach nowe inwestycje mieszkaniowe w Opolu kosztowały średnio 5 500 zł/m2. Choć obecnie ceny te będą na pewno nieco wyższe, to jednak na pewno niedorównujące krajowej czołówce reprezentowanej przez Warszawę, Trójmiasto i Wrocław.